Najczęstsze czynności, które powodują, że jesteśmy mniej produktywni

Produktywność dzisiejszych czasach to nie tylko element, który wyróżnia życie zawodowe. To również rozwój samego siebie, który jest bardzo ważny w życiu społecznym. Z czego warto zrezygnować, aby można było zyskać wiele korzyści? Sprawdzamy.

Przeglądanie mediów społecznościowych

Przeglądanie mediów społecznościowych to najczęstsza pułapka współczesnych czasów. To właśnie dzięki niej możemy stracić nawet kilka godzin dziennie. Jest to spowodowane wieloma różnorodnymi elementami psychologicznymi, które stosowane są w takich miejscach. To właśnie przez nie możemy tracić rachubę czasu.

Dodatkowo nieustanne przeglądanie mediów społecznościowych może okazać się czymś w rodzaju uzależnienia. Wówczas musimy to zrobić, ponieważ mamy wrażenie, że może nas coś ominąć. Zazwyczaj będzie to nieistotna informacja, która nie wpłynie korzystnie na nasze życie. Odczuwamy jednak takie poczucie, że musimy być tam obecni.

Jeszcze nie tak dawno wiązało się to przede wszystkim z możliwością skontaktowania się z kimś. Była to stosunkowo nowa możliwość, która pozwalała na nawiązanie kontaktu z różnorodnymi osobami. Wówczas często czekało się na odpowiedź lub napisanie z określonej strony.

Obecnie jednak możemy zauważyć tendencję do tego, że spędzamy mnóstwo czasu w mediach społecznościowych po to, aby poszukać rozrywki. Jest ona jednak zupełnie niekorzystna w naszym życiu. Są to zazwyczaj krótkie filmiki, które zwracają naszą uwagę. Nie mają one zazwyczaj przekazu. Dzięki nim możemy jedynie tracić czas.

Szacuje się, że przeglądanie mediów społecznościowych to czynność, którą wykonujemy nawet przez większość dnia. Możemy robić to między innymi w trakcie przerwy od pracy lub obowiązków, które musimy wykonywać. Jest to jednak bardzo duża pułapka, która zabiera nam wiele cennego czasu.

Oczywiście media społecznościowe mogą być wykorzystane również po to, aby poprawić własną produktywność. Wymaga to jednak odpowiedniego skupienia.

Granie w gry komputerowe

Samo granie w gry komputerowe nie jest czynnością negatywną w naszym życiu. Pozwala ona nie tylko zyskać rozrywkę oraz relaks, ale również dla niektórych jest świetnym rozwojem swojej własnej pasji. Warto jednak zaznaczyć, że w większości przypadków jest to po prostu strata naszego czasu. Wszystko ze względu na fakt, że zabiera nam to wiele godzin w ciągu dnia.

Aby temu zapobiec, należy przede wszystkim ustawiać różnorodne alarmy oraz minutniki, które ograniczają nasz czas spędzony przed komputerem. Powinniśmy również ograniczać uruchamianie niektórych gier, podczas gdy naszą jedyną chęcią zaraz po wstaniu jest włączenie aplikacji. Jest to sygnał, który stanowczo mówi o tym, że jesteśmy od nich uzależnieni.

Granie w gry komputerowe może odciągnąć nas przede wszystkim od własnych obowiązków. Dzięki temu tracimy nie tylko cenny czas, ale również czasami pieniądze oraz możliwość budowania relacji z ludźmi. Omija nas również większość szans, które daje nam życie. Wszystko ze względu na fakt, że grając w gry nie możemy skupiać się na niczym innym. Jesteśmy zamknięci w domu.

Drzemki podczas dnia

Bardzo ważnym elementem, na którym warto skupić swoją uwagę, będą drzemki, które wykonuje się podczas dnia. Są to zazwyczaj kilkugodzinne przerwy, podczas których zasypiamy. W niektórych kulturach są one praktykowane stosunkowo często zazwyczaj po jedzeniu.

Należy jednak zaznaczyć, że tego typu rozwiązania mogą nie tylko zaburzać nasze postrzeganie czasu, ale również skutecznie ograniczać nasze możliwości produktywne. Jest to spowodowane faktem, że zaraz po wstaniu nie jesteśmy naładowani energią. Zazwyczaj jesteśmy ospali oraz nie mamy chęci na wykonywanie obowiązków. Zdecydowanie lepszą możliwością będzie dłuższe spanie w ciągu nocy.

Bycie produktywnym to bardzo ważny element naszego życia. Warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ dzięki temu można uzyskać wiele różnorodnych korzyści. Najczęstszymi czynnościami, które powodują, że nie jesteśmy produktywni, będzie przeglądanie mediów społecznościowych oraz granie w gry komputerowe.

Dodaj komentarz