Kontakty międzyludzkie

Związek na odległość – czy ma prawo bytu w XXI wieku?

Związki to bardzo intensywne relacje międzyludzkie, które mogą dostarczyć nam wielu korzyści. Dzięki nim możemy na przykład rozładować stres oraz zyskać poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja może się komplikować, gdy związek odbywa się na odległość. Czy ma sens? Sprawdzamy.

Związek na odległość – czym właściwie jest?

Związek na odległość to relacja, w której osoby nie są w stanie widzieć się w fizyczny sposób. Jest to związane przede wszystkim z barierą jaką jest odległość. Mowa tutaj zazwyczaj o odległościach, które uniemożliwiają logistyczny sposób na spotkanie się w prawdziwym życiu.

Taki związek na odległość funkcjonuje za pośrednictwem różnorodnych elementów współczesnego wieku. Będą to głównie telefony, które używamy każdego dnia. To właśnie one pozwalają nie tylko na wymianę wiadomości, ale również dzwonienie lub przesyłanie zdjęć.

Związki na odległość stały się popularne już na początku przygody świata z Internetem. To właśnie on dał możliwość komunikowania się z ludźmi na całym świecie. Z pewnością był to przełom, który zniwelował wiele barier.

Związki na odległość – jakie są sposoby na pielęgnowanie relacji

Warto zaznaczyć, że takie związki przede wszystkim bazują na wymianie wiadomości za pośrednictwem mediów społecznościowych. To właśnie tam odbywa się dialog, który oznacza jednocześnie jedną z możliwości pielęgnowania relacji.

Jest to jednak bardzo popularny w dzisiejszych czasach sposób na pozostawianie w kontakcie ze względu na wygodę.

Warto jednak zaznaczyć, że związki, które bazują na takiej wymianie wiadomości mają zdecydowanie utrudniony kontakt. Niekiedy przeszkodą może być brak czasu spowodowany obowiązkami lub zwykły brak dostępu do urządzenia elektronicznego.

Innym sposobem na pielęgnowanie relacji jest rozmowa. Jest to bardzo popularna forma wymiany zdań, która z pewnością jest o wiele bardziej komfortowa, niż pisanie. Dzięki niej można usłyszeć różne emocje drugiej osoby oraz lepiej zrozumieć jej intencje. Jest to bardzo ważne szczególnie w związku.

Inną formą pielęgnacji relacji jest wideo rozmowa. Jest to bardzo innowacyjny sposób na komunikowanie się, który jest najbardziej zbliżony do tego, jaki występuje w rzeczywistości. Dzięki temu możemy przede wszystkim przekazać widok otaczającego nas świata oraz ułatwić zrozumienie niektórych elementów.

W tym przypadku dowolnie można przekazywać emocje. Jest to najlepsza forma konwersacji, która skutecznie sprawdza się w każdym przypadku.

Jakie są zagrożenia związku na odległość?

Do zagrożeń związku na odległość należy zaznaczyć przede wszystkim fakt, że nie odczuje się tak silnych emocji, jakie towarzyszą podczas realnego spotkania. Dodatkowo należy podkreślić, że mimo wszystko nie mamy pewności, jakie intencje może mieć osoba po drugiej stronie urządzenia.

Taki związek może polegać jedynie na zaufaniu, które nie zawsze okazuje się szczere. Wiele osób poprzez tego typu relacje między innymi uległo działaniom oszusta, który wyłudził pieniądze. Jest to bardzo niebezpieczne.

Osoby, które poznajemy przez Internet mogą również być zupełnie inne w rzeczywistości. Niektórych elementów na pierwszy rzut oka nie widać pozostając w relacji internetowej. Zawsze należy o tym pamiętać oraz być czujnym.

W każdej relacji na odległość musi przyjść czas na spotkanie w prawdziwym życiu. Zawsze należy zrobić to jak najwcześniej, ponieważ dzięki temu można sprawdzić, czy jest to odpowiednia osoba. To istotne, aby można było kontynuować relacje.

Związek w XXI z pewnością ma prawo bytu z wielu względów. Obecna technologia sprawia, że można szybko i skutecznie komunikować się ze sobą. Można również zrobić to w sposób jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego wyglądu. Wszystko dzięki zastosowaniu wideo rozmowy. Warto mieć na uwadze jednak wiele zagrożeń, które mogą na nas czyhać po drugiej stronie ekranu. Zawsze należy być tego świadomym po to, aby móc odpowiednio się zabezpieczyć. Dzięki temu uniknie się wielu przykrych sytuacji. Warto o tym pamiętać.

Leave a Comment

Nie przegap również:

Read More