Bezpieczna pożyczka – 5 wskazówek, jak zrobić to bez dodatkowych problemów

Pożyczka to oferta nie tylko bankowa, ale również taka, która pochodzi od firm. Dzięki niej klienci mogą zaopatrzyć się w niezbędną im gotówkę, zazwyczaj na niedługi okres. W jaki sposób powinno się podchodzić do tego tematu „z głową”? Sprawdzamy.

Sprawdzaj opinie na temat pożyczkodawcy

Pożyczkodawca jest instytucją lub firmą, która udziela pożyczek. Współcześnie, aby ją otrzymać, nie musimy nawet wychodzić z naszego domu. Ułatwia nam to Internet, który jest wszechobecny, a strony internetowe funkcjonalne.

Nie możemy jednak zdecydować się na pożyczkę u pierwszego lepszego kandydata, bez jakichkolwiek informacji na jego temat. Kolorowe reklamy, które zawierają jedynie kilka korzyści, mogą maskować wiele niebezpieczeństw, które czekają każdego, kto chce otrzymać dodatkową gotówkę.

Najlepszym sposobem na to, aby móc upewnić się, że pożyczkodawca jest godny naszego zaufania, będzie sprawdzenie opinii na jego temat. Znaleźć je można tak naprawdę wszędzie. Będą to zarówno bloki, strony www, fora internetowe, grupy społecznościowe oraz inne miejsca, w których można wyrazić swoją opinię poprzez pozostawienie komentarza.

Opinie najczęściej publikowane są przez klientów, którzy wyrażają swoje pozytywne doświadczenie lub wręcz przeciwnie, chcą ostrzec innych, aby uważali na konkretnego kandydata.

Sprawdzaj zabezpieczenia strony www

Być może dla niektórych brzmi to jak skomplikowany proces informatyczny, który wymaga zdolności programistycznych, jednak każda osoba może bez większych problemów sprawdzić, czy witryna jest szyfrowana.

Można to zrobić, między innymi szukając ikony zamkniętej kłódki obok adresu strony. Oznacza to, że wszystkie dane są bezpieczne. Innym elementem będzie cząstka HTTPS, którą powinna rozpoczynać się konkretna strona.

Nasze podejrzenia może wzbudzać komunikat komputera o tym, że strona jest prywatna lub szyfrowanie nie działa prawidłowo. W tym momencie nasze dane mogą być zagrożone.

Czytaj regulamin

Regulamin dla niektórych może rozpoczynać się i kończyć wyłącznie tym, że należy go zaznaczyć, jako dokument, z którym się już zapoznało. Niestety tak jak w przypadku umów, tak również przez Internet możemy podpisać pewien układ, właśnie zaznaczając charakterystycznym ptaszkiem dany podpunkt.

Pamiętajmy, że podając swoje dane osobowe, pożyczkodawca może żądać od nas wszystkiego, co zawarte jest w regulaminie. Mogą to być również punkty, o których nie mieliśmy pojęcia. Właśnie dlatego czerwona lampka powinna się nam zapalić wtedy, gdy przy ofercie widnieje charakterystyczna gwiazdka, czyli odnośnik, który rozszerza lub wyjaśnia pewne zdanie ujęte w reklamie. Może się wtedy okazać, że na przykład zerowe oprocentowanie dotyczy wyłącznie pożyczek do pewnej kwoty.

Zadzwoń do obsługi klienta

Dla niektórych punkt ten może wydawać się zupełnie niepotrzebny – przecież wszystkie informacje zawarte są w formularzu. Należy jednak pamiętać o tym, że rozmowa może rozwiać jakiekolwiek wątpliwości szczególnie wtedy, gdy w regulaminie nie ma jednoznacznego wyjaśnienia lub jest ono niezrozumiałe. Wtedy pracownik ma obowiązek wyjaśnienia i wyszczególnienia konkretnych rozwiązań.

Obsługa klienta ma również obowiązek udzielić informacji na każde pytanie klienta, również te, które dotyczą symulacji otrzymania pożyczki. Dzięki temu klienci są w stanie sprawdzić dokładnie, jak będzie wyglądał sam przebieg jej otrzymania oraz jakie koszty są z nią związane.

Dokładnie przemyśl zaciągnięcie pożyczki

Pożyczki przedstawiane w reklamach mają za zadanie dać nam możliwość zakupu przedmiotów, o których skrycie marzymy. Nie dajmy jednak się zwieźć, ponieważ często zdarza się, że pod wpływem chwili wypełniamy formularz i zdajemy sobie sprawę, że czeka nas następnie spłata zadłużenia wraz z odsetkami. Wtedy nawet nasze wymarzone rzeczy nie będą w stanie dać nam szansy na to, aby uzbierać wystarczającą ilość funduszy potrzebnych do spłaty. Podsumowując: niektóre wydatki po prostu mogą jeszcze chwilę poczekać.

Dodaj komentarz