Najlepsze inwestycje w 2023 roku – przewidywania ekspertów

Nowy rok – nowi my i nasze sposoby inwestowania. Skupiając się na zmianach można będzie jeszcze lepiej wpłynąć na swój budżet. W co najlepiej będzie inwestować? Czy dotychczasowe inwestycje nadal będą opłacalne? Co z kryptowalutami? Zapytaliśmy ekspertów.

Dzieła sztuki

Według prognoz analityków oraz ekspertów z zakresu finansowania w 2023 roku, podobnie zresztą jak w poprzednich latach, nadal można będzie śmiało inwestować w dzieła sztuki. Obrazy, rzeźby oraz inne formy artystyczne to przedmioty, które z jednej strony zdobią przestrzeń, z drugiej stanowią tak zwaną dywersyfikację zysku.

Za dywersyfikację możemy przyjąć pewną harmonię oraz zrównoważenie zarówno strat oraz wygórowanych zarobków. Jednocześnie dzieła sztuki są formą inwestycji pewną. Z pewnością na nich nie stracimy, ale również nie wzbogacimy się znacząco.

Inwestycja w dzieła może zostać przez nas podjęta na wiele sposobów – od wizyty w antykwariatach oraz komisach sztuki, po Internet, który z pewnością otworzył nam wiele możliwości zakupu unikalnych przedmiotów.

Oczywiście każda forma inwestycji niesie za sobą ryzyko. W przypadku dzieł sztuki musimy uważać na oszustów oraz przedmioty, które nie są oryginalne lub mają zawyżoną cenę bezpośrednio w sklepie. Wtedy możemy nie tylko nic nie zyskać, ale również stracić swoje zaplecze finansowe.

Złoto

Oczywiście na liście inwestycji nie może zabraknąć złota. Jest to kruszec, który według specjalistów nigdy nie traci na swojej wartości. Szalejąca inflacja, problemy gospodarcze oraz inne kryzysy nie są mu straszne, co pokazują notowania na giełdzie.

Złoto traktowane jest od lat jako tarcza, która zabezpiecza nasze oszczędności. Po co trzymać je w banku, skoro można zainwestować w surowiec, który każdego roku zwiększa swoją wartość? Złoto zachowuje się stabilnie nawet w przypadku kryzysu, tego samego nigdy nie możemy powiedzieć o walucie.

Oczywiście złoto posiada swoje wzloty oraz upadki, co zauważalne jest na rynku. Na końcu jednak zawsze przynosi zyski, jeśli odpowiednio długo na nie poczekamy.

Lokaty

Szalejąca inflacja to termin, który jeszcze długo pozostanie w naszych głowach i uszach. Nie zapowiada się, aby nagle spadła oraz przyniosła za sobą długo oczekiwane ustabilizowanie się wartości pieniądza.

Z jednej strony inflacja jest zła, ponieważ bezlitośnie zwiększa raty kredytowe oraz dołuje każdego, kto wziął pod uwagę kredyt ze zmiennym oprocentowaniem. Z drugiej jednak dał szansę osobom, które posiadają lokaty. Szansa ta widoczna jest szczególnie w wysokości kapitalizacji odsetek. To właśnie one bezpośrednio wpływają na zwiększenie się sumy pieniędzy na lokacie każdego miesiąca.

W 2023 roku warto otworzyć lokatę oszczędnościową, czyli jej najpopularniejszy rodzaj. To jednocześnie najbezpieczniejsza forma przechowywania oraz inwestowania pieniędzy na rynku. W przypadku zmiany sytuacji gospodarczej możemy w ostateczności nie zarobić nic. Jednocześnie niczego również nie tracimy.

Co z kryptowalutami?

Na kryptowaluty miały ogromny wpływ nie tylko inflacja i pandemia, ale również nadal trwająca recesja. To nic innego jak ciągnący się spadek aktywności gospodarczej konkretnych kryptowalut. Jest to świetny czas, w którym są one dostępne dla inwestorów w korzystnych cenach. Niektóre z kryptowalut eksperci oceniają jako niezwykle korzystne do zainwestowania właśnie teraz, ponieważ prognozuje się ich wzrost wartości w przyszłym, 2023 roku.

Takimi kryptowalutami będą na przykład Shiba Inu (SHIB), Volt Inu (BOLT) oraz Lillian Finance (LY). W przypadku pierwszej kryptowaluty (SHIB) jest ona obecnie akceptowana już przez 50 firm jako pełnoprawny środek płatniczy.

Najlepszymi formami inwestycyjnymi w 2023 roku będą między innymi dzieła sztuki oraz złoto. Dzięki nim można będzie stworzyć dobre zaplecze finansowe, które z pewnością podbuduje nasz budżet na trudne dni, których z pewnością nie zabraknie w nadchodzącym roku. Warto uwzględnić również inwestycję w kryptowalutę SHIB oraz założenie lokaty.

Dodaj komentarz