Co zrobić, aby móc opanować wilczy apetyt?

Dieta to okres w życiu człowieka, który nie zawsze kojarzy nam się dobrze. Głównie jest to związane z faktem, że to właśnie przez nią musimy nieustannie uważać na to, co się spożywa i znacząco zredukować częstotliwość, jeśli mamy problem z podjadaniem. W jaki sposób zwalczyć taki wilczy apetyt i w końcu uzyskać wymarzoną sylwetkę? Sprawdzamy!

Czym jest wilczy apetyt?

Wilczym apetytem można określić problem z odżywianiem, który bywa niebezpieczny, podobnie jak unikanie jedzenia na skutek zaburzeń. Pacjent z taką skłonnością nie może opanować swojego głodu, spożywając tradycyjną porcję, oferowaną dla jednej osoby.

Dodatkowo w tym przypadku można stwierdzić również skłonności do podjadania, szczególnie podczas nocy. W konsekwencji taka osoba będzie narażona na wiele chorób, które wynikają ze spożywania nadmiernej ilości kalorii. Będzie to zarówno otyłość, ale również problemy z nadciśnieniem oraz funkcjonowaniem jelit.

Taki apetyt zwiększa częstotliwość spożywania posiłków tak, że niemal cały czas jest się nienajedzonym. Sprzyja to spożywaniu pokarmów w dużych ilościach, co ma straszne konsekwencje, jeśli chodzi o żołądek oraz wszystkie inne narządy, które biorą udział w trawieniu.

Kogo najczęściej dopada wilczy apetyt?

Taki apetyt zazwyczaj towarzyszy osobom, które miały skłonności do podjadania już jako dziecko. Wiele osób uważa, że to właśnie kwestia wychowania ma w tym przypadku ważną rolę dla samego człowieka. W dorosłym życiu trudno mu opanować ilość spożywanych posiłków.

Może to być również dolegliwość osób z licznymi chorobami psychicznymi. Zazwyczaj skłonności do podjadania to efekt zajadania stresu oraz nerw, których zdecydowanie nie brakuje w dzisiejszych czasach. Mogą one pochodzić nie tylko z życia codziennego, ale również zawodowego.

Jednocześnie należy pamiętać również o osobach, które mają taki apetyt, ponieważ jest to uwarunkowane genetycznie. Wiele osób nabywa skłonności do otyłości lub szczupłej sylwetki, ponieważ ich układ trawienny działa inaczej. Warto jednak podkreślić, że nie jest to żadne usprawiedliwienie złego odżywiania się, ponieważ mamy na nie realny wpływ.

Jak walczyć z wilczym apetytem?

Z takim rodzajem zaburzenia możemy walczyć na wiele sposobów. Przede wszystkim warto umówić się na wizytę do dietetyka klinicznego, który dokładnie oceni nasz problem. Weźmie pod uwagę między innymi styl życia, ilość wolnego czasu, ilość aktywności fizycznej w ciągu dnia i wiele innych czynników, pod które należy dobrać dietę.

Dla wielu osób wybawieniem może stać się catering dietetyczny, czyli coraz popularniejsza metoda na to, aby móc zacząć walczyć z podjadaniem oraz zachować pewien schemat w jedzeniu. Specjaliści dokładnie ustalają naszą dietę, dając nam gotowe już posiłki, które należy już spożywać o określonych porach. Są one dobierane tak, aby sprawdzały się w przypadku osób, które mają tendencję do podjadania. Porcje są duże, ale ułożone tak, aby szybko można było je strawić i zyskać tym samym wiele cennych właściwości odżywczych.

Nie możemy również wykluczać zapisania się do specjalnego psychologa do spraw zaburzeń odżywiania. Należy zawsze poważnie podejść do tego problemu, ponieważ jakakolwiek bagatelizowanie go może doprowadzić do dużych powikłań zdrowotnych. Im wcześniej rozpoczniemy terapię, tym szybciej z niej wyjdziemy.

W walce z wilczym apetytem może pomóc nam również spożywanie dużej ilości wody z cytryną. Cytryna ma właściwości zapychające nasz żołądek, co doprowadza do zmniejszenia łaknienia. Na rynku dostępnych jest wiele wyrobów leczniczych w postaci kapsułek lub saszetek z proszkiem do rozpuszczenia w wodzie, które mają za zadanie ograniczyć podjadanie. Warto jednak zaznaczyć, że chcąc zachować zdrowie, przede wszystkim stawiajmy na naturalne rozwiązania, bez jakichkolwiek substancji chemicznych lub takich, które mogą źle wpłynąć na nasz organizm.

Wilczy apetyt możemy poskromić wizytą u profesjonalnego psychologa, dietetyka oraz korzystając z ogólnodostępnej diety pudełkowej.

Dodaj komentarz