Spotkania z Zeruyą Shalev i nowa książka

Data: 
Od 2013-06-17 do 2013-06-19
Miejsce: 
Katowice, Warszawa
Wydawnictwo W.A.B. opublikowało właśnie czwartą powieść popularnej izraelskiej autorki Zeruyi Shalev. Powieść "Co nam zostało" opublikowana została w Izraelu w 2011 r.

​Jerozolima. Mały pokój z oknami na arabską wioskę. Chemda odchodzi, wie, że to ostatnie dni jej życia. Czuwają przy niej Dina i Awner – córka, której nigdy nie umiała pokochać, i syn, którego kochała zbyt mocno.

Chemda wspomina: dzieciństwo w kibucu, surowego ojca, jezioro, nad które zawsze uciekała, by schować się przed światem. Awner jest sfrustrowany i nieszczęśliwy. Gdy pewnego dnia zobaczy w szpitalu starszą kobietę czule opiekującą się umierającym mężem, postanawia zrobić wszystko, by ją poznać.

Najnowsza powieść Shalev to saga rodzinna, opowieść o bliskości, tęsknocie i rozgoryczeniu, o odchodzeniu – i uwalnianiu się od przeszłości.

Z recenzji:
Hipnotyzujący rytm, wyrazisty przekaz. To jedna z najmocniejszych powieści, jakie czytałem w ostatnich latach.
Amos Oz

Najważniejszy kobiecy głos literatury izraelskiej.
"Die Welt"

Informacja o spotkaniach z czytelnikami zostanie opublikowana wkrótce.

Projekt realizowany ze wsparciem Ambasady Izraela.

Zeruya Shalev (ur. 1959) to najgłośniejsza i najczęściej tłumaczona współczesna pisarka izraelska.

Zadebiutowała w 1988 roku tomem poezji, w 1993 opublikowała powieść "Rakadti, amadti" (Tańcząc, stojąc), jednak dopiero "Życie miłosne" przyniosło jej międzynarodowy sukces i liczne nagrody; książkę przełożono na ponad dwadzieścia języków, powstała również adaptacja filmowa.

Wydawnictwo W.A.B. opublikowało również pozostałe odnoszące sukcesy powieści tej autorki ("Mąż i żona" oraz "Po rozstaniu").
Data i czas:poniedziałek, 2013.06.17 - środa, 2013.06.19
Miejsce:Katowice, Warszawa