Wiadomości

 
 
 

Wlochy: Wystawa „Jan Paweł II i naród żydowski”

„Wzajemne błogosławieństwo - papież Jan Paweł II i naród żydowski” - taki tytuł nosi multimedialna wystawa, którą będzie można oglądać w Braccio Carlo Magno - salach wystawowych w lewym skrzydle kolumnady na Placu św. Piotra.

Dokumentuje ona otwartość Papieża Polaka na dialog Kościoła katolickiego z Żydami. W uroczystym otwarciu ekspozycji weźmie udział m.in. naczelny rabin Rzymu Riccardo Di Segni.

Wcześniej wystawa była prezentowana w Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago i Filadelfii. Jej amerykańscy organizatorzy chcieliby, aby następnym miejscem, do którego zawita był Kraków.

Ekspozycja ukazuje dialog międzyreligijny jako źródło postępu dla ludzkości. Robi to za pomocą wideo, tablic, fotografii, artefaktów i materiałów dźwiękowych. Zwiedzający jest „przeniesiony” m.in. pod Ścianę Płaczu w Jerozolimie i do synagogi rzymskiej, którą odwiedził Jana Paweł II w 1986 r.

Wystawa upamiętnia też 50. rocznicę ogłoszenia przez Sobór Watykański II deklaracji o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich „Nostra aetate”. Czynna będzie do 17 września, od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00-18.00 (w środy w godz. 13.00-18.00. Wstęp wolny.

Źródło: 
Tygodnik Katolicki
03.08.2015