Wiadomości

 
 
 

Bielsko Biała: Policjanci złapali wandali

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o zdewastowanie 24 nagrobków na bielskim cmentarzu żydowskim.

Sprawcy zniszczyli m.in. nagrobek wybitnego bielszczanina, XIX-w. architekta Karola Korna. Ukradli także fotografie z wystawy prezentowanej na cmentarzu. Za przestępstwa te grozi im do 5 lat za kratami.

Do dewastacji doszło nocą z 31 października na 1 listopada br. Chuligani, którzy przedostali się na cmentarz przez betonowe ogrodzenie, uszkodzili 24 nagrobki. Całkowicie zniszczyli m.in. nagrobek wybitnego bielszczanina, XIX-w. architekta Karola Korna. Ukradli także fotografie z wystawy prezentowanej na cmentarzu i spowodowali szkody w wysokości blisko 3 tys. zł. Kryminalni poszukiwali sprawców. Sprawdzali każdą informację, która mogła ich skierować na trop wandali.

Krok po kroku skrupulatnie gromadzili dowody. Czynności te doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch bielszczan w wieku 18 i 24 lat, podejrzanych o te przestępstwa. W czasie przeszukania garażu należącego do jednego z nich policjanci odnaleźli skradzione z cmentarza fotografie. Wczoraj zatrzymani usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator. Za te przestępstwa grozi im do 5 lat więzienia.

Źródło: 
fakt.pl
09.11.2015