Wiadomości

 
 
 

Kolejne starcia na Wzgórzu Świątynnym

Do nowych starć doszło rano między zamaskowanymi Palestyńczykami a izraelską policją na Wzgórzu Świątynnym w Jerozolimie Wschodniej - poinformowała policja. Siły porządkowe rozpędziły tłum i opanowały sytuację.

Kilkudziesięciu manifestantów obrzucało siły porządkowe kamieniami i petardami. Następnie policja weszła na Wzgórze Świątynne i wyparła protestujących - poinformowała rzeczniczka izraelskiej policji Luba Samri.

Według innego rzecznika Micky'ego Rosenfelda zamaskowani manifestanci schronili się następnie w meczecie Al-Aksa, a policja zamknęła bramę wejściową do meczetu, ale nie weszła na teren świątyni.

Do kilku incydentów doszło również w starej Jerozolimie, która przylega do Wzgórza Świątynnego. W pobliżu Bramy Lwów, jednej z ośmiu bram Starego Miasta Jerozolimy, policja użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych.

Zgodnie z zarządzeniem izraelskich władz wyznawcom judaizmu wolno przebywać na Wzgórzu Świątynnym w ściśle określonych godzinach i pod ścisłym nadzorem; nie wolno im jednak modlić się w tym świętym dla muzułmanów miejscu.

Źródło: 
IAR
05.11.2014