Izrael

W wieku 93 lat zmarł w środę w Tel Awiwie były prezydent Izraela Szimon Peres - poinformowała Izraelska Agencja Prasowa (JTA) oraz inne izraelskie media.

Jak powiedział jego osobisty lekarz Rafi Walden, Peres zmarł we śnie o godz. 3 nad ranem czasu lokalnego (2 czasu polskiego). 

...
śr., 2016-09-28
Siły Powietrzne Izraela wprowadziły do służby ostatni samolot szkolno-treningowy Alenia Aermacchi M-346 Master wyprodukowany przez włoskie konsorcjum Alenia Aermacchi.

Umowę na dostawę trzydziestu szkolno-treningowych samolotów rząd Włoch i Izraela podpisały w 2012 roku  Zastąpią one wysłużone samoloty Douglas A-4 Skyhawk które były w...

pt., 2016-08-19
Władze Izraela zatrzymały Palestyńczyka zatrudnionego przez ONZ w Strefie Gazy i oskarżyły go o wykorzystywanie swojej pozycji do pomocy islamistycznego ruchowi Hamas, którzy rządzi tym terytorium.

Według izraelskiego kontrwywiadu Szin Bet, chodzi o 38-letniego Palestyńczyka Wahida Borsza, inżyniera pracującego od 2003 roku dla Programu Narodów Zjednoczonych ds....

pt., 2016-08-19
Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, izraelski parlament przegłosował prawo mające zachęcić do inwestowania w domowe mikroinstalacje fotowoltaiczne. Autorzy nowych regulacji podkreślają, że Izrael nie wykorzystuje swojego potencjału nasłonecznienia.
Celem regulacji przyjętych przez izraelski parlament jest eliminacja podatków, którymi do tej pory byli...
pt., 2016-08-19
Biały Dom liczy, że gaz z Izraela zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Starego Kontynentu.

„Wydobycie ze złóż pod dnem Morza Śródziemnego na szelfie Izraela możę zapewnić nowy impuls rozwojowi...

wt., 2016-05-03
Izraelskie przedsiębiorstwo branży cukrowniczej rozpoczęło produkcję cukru dwukrotnie słodszego od znanego dotąd. Nie ma on podobno wad smakowych, jakimi odznaczają się wszystkie znane surogaty i syntetyczne zamienniki cukru - podaje z Jerozolimy agencja
...
wt., 2016-05-03
Izraelska kolej przez następne kilka lat będzie przechodziła wielką przebudowę, wliczając w to wymianę całego taboru kolejowego na elektryczny oraz budowę kilku nowych stacji.

Czteroletni budżet na projekt modernizacji kolei to 28,3 mld nowych szekli, czyli około 28,6 mld zł.

Sama tylko zamiana całego systemu kolejowego na elektryczny...

śr., 2016-03-02
Dwa izraelskie myśliwce F-16 przeleciały we wtorek po południu w pobliżu samolotu linii Ryanair, lecącego na lotnisko Ovda na południu Izraela z Krakowa.

Na pokładzie pasażerskiego samolotu było 162 podróżnych. Do incydentu...

śr., 2016-03-02
Były premier Izraela Ehud Olmert przybył do więzienia w środkowej części kraju, by zacząć odbywać karę 19 miesięcy pozbawienia wolności za korupcję i utrudnianie śledztwa. W nagraniu wideo po raz kolejny zapewnił, że jest niewinny.

70-letni Olmert jest pierwszym premierem państwa żydowskiego, który trafił do zakładu karnego. Telewizje pokazały...

sob., 2016-02-20
Izraelski rząd zgodził się, aby kobiety i mężczyźni wspólnie modlili się przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie.

To wielkie zwycięstwo bardziej liberalnych Żydów. Liberalni aktywiści przeforsowali ortodoksyjnych wyznawców judaizmu i w niedzielę izraelski rząd wprowadził rewolucyjne...

pon., 2016-02-01

Strony