Mądry gest. Niemądry protest.

Mądry gest. Niemądry protest. Paweł Jędrzejewski

 

 

Portal jewish.pl informuje:

Polscy Żydzi przeciwko wizycie o. Rydzyka w ambasadzie

„My, osoby czynne w organizacjach zrzeszających polskich Żydów, jesteśmy zbulwersowani przyjęciem przez Panią ks. Tadeusza Rydzyka. Media kierowane przez ks. Rydzyka propagowały antyżydowskie treści. Spotkanie z nim jest krokiem w kierunku legitymizacji jego działań i jego poglądów” – napisano w liście do Anny Azari, ambasador Izraela w Polsce. (...)

List podpisali: Anna Dodziuk, Konstanty Gebert, Jan Hertrich-Woleński, Zofia Jankiewicz, Sergiusz Kowalski, Stanisław Krajewski, Joanna Sobolewska-Pyz.

...

Są ludzie, którzy potrzebują wroga. Najpierw go nadmuchają, później trudno się z nim rozstać: "bo jak to? taki antysemita wypowiada się życzliwie o Izraelu? Jak śmie?!" Krótkowzroczni ludzie nie dostrzegają, jak przykład ks. Rydzyka może wpłynąć na jego "wyznawców". Nie myślą w kategoriach "że zachowanie Rydzyka, jego wizyta w ambasadzie Izraela jest w stanie zmienić na lepsze nastawienie jakiejś części tych setek tysięcy słuchaczy Radia Maryja, którzy liczą się z jego zdaniem - do Izraela i Żydów". Dla tych ludzi bez wyobraźni liczy się tylko dowalenie wrogowi. Nawet za cenę zaatakowania ambasady Izraela za ten mądry gest, jakim było przyjęcie ks. Rydzyka przez Panią Ambasador Annę Azari.

Portal jewish.pl informuje także:

– Przyznam, że składanie oficjalnych protestów przeciwko wizycie obywatela Rzeczypospolitej w ambasadzie, było nie było, obcego państwa uważam za dosyć dziwny pomysł. W ostatnich czasach, kiedy pojawiały się znacznie poważniejsze problemy, jakoś nie protestowaliśmy – uważa Piotr Kadlcik, były przewodniczący ZGWŻ.

Dobrze wiedzieć, że jednak są nadal słyszalne głosy rozsądku. 

 

23 września 2016


Polecane