Amerykańscy „jidioci”

Amerykańscy „jidioci” Artykuł z "American Thinker"

 

Kiedyś Żydzi szli się modlić do swojej synagogi lub świątyni, lub jak to się nazywa w jidysz, do swojej schul
Kiedyś mężczyźni chodzili codziennie na poranną Minjan (dziesięciu) modlitwę, a rodziny szły razem w piątkowy wieczór i/albo w sobotnie poranki. 
Kiedyś studiowano Torę, a kobiety trzymały kosher kuchnię — mając dwa zestawy naczyń i sztućców, by nie mieszać produktów mlecznych z mięsnymi. 
Kiedyś rodzice kupowali dzieciom nowe ubrania na „Dni Pokuty”, aby uczcić Dni Grozy, w których pokutowali za swoje grzechy i prosili Boga o podarowanie kolejnego roku życia. 
Kiedyś na święto Paschy używano oddzielne przybory kuchenne, by upamiętnić ofiarowany przez Boga dar uwolnienia od egipskiej niewoli. 

Tak jest wciąż dla niektórych z nas, a dla innych – to kiedyś było. 

Kiedyś żydowskie matki i babcie z dumą nazywały swoje potomstwo „żydowski kopf”, co oznaczało „żydowską głowę” lub żydowski, rozumny sposób myślenia. 

Tak jest w dalszym ciągu dla niektórych z nas, dla innych – to kiedyś było.

Jidiota” jest żydowskim przeciwieństwem jidysze kopf.

Jak można odróżnić jedno od drugiego?

 - Jidiota to osoba, która akceptuje budzącą protesty obecność antysemity Al Sharptona na nowojorskim wiecu pamięci zabitych w Pittsburghu Żydów, ale jest obrażona pojawieniem się prezydenta Trumpa w Pittsburghu, dla ich uczczenia.

 - Jidiota to osoba, która milczy, kiedy Farrakhan, który wyzywa Żydów od „termitów”, deklarując „Śmierć Ameryce, Śmierć Izraelowi z ręki Iranu”, jest publicznie fetowany przez byłych prezydentów Clintona i Obamę i jest proszony o radę przez siedemnastu członków kongresowego Black Caucus, ale święcie wierzy, że prezydent Trump jest antysemitą.

 - Jidiota to osoba, która należy do partii politycznej, która wybrała antysemitę Keitha Ellisona na Prokuratora Generalnego Minnesoty i kongresmenkę Rashidę Tlaib, która świętowała swój wybór powiewając palestyńską flagą i uważa, że „różnorodność” jest ważniejsza niż asymilacja.

 - Jidiota to osoba, która uważa, że to w porządku, kiedy amerykański obywatel, który przez całe życie pracował, dostaje z Ubezpieczenia Socjalnego średnią miesięczną zapomogę w wysokości 1400 dolarów, podczas gdy na nielegalnego imigranta wydaje się od 5500 do 6000 dolarów.

 - Jidiota to osoba, która uważa, że prawo do aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży jest sprawą ważniejszą niż poparcie dla istnienia Izraela.

- Jidiota to osoba, której poprzedni przywódca partii politycznej popiera walkę na noże, a której były Prokurator Generalny popiera kopanie leżących przeciwników, i którego partia zachęca motłoch i Antifę do jawnej przemocy i bezpośredniej konfrontacji, oskarżając jednocześnie stronę przeciwną o faszyzm.

- Jidiota to osoba, która pozwala swojej partii na zakrzyczenie idei Jerozolimy jako stolicy Izraela, i milcząco przyzwoliła prezydentowi Obamie negować Żydom urodzonym w Jerozolimie izraelskiego obywatelstwa, ale atakuje prezydenta Trumpa jako groźnego dla Izraela, bo przeniósł ambasadę amerykańską do Jerozolimy.

- Jidiota to osoba, która wysyła swoje żydowskie dzieci do szkół wyższych i uniwersytetów, gdzie groźna, szkodliwa i nierzetelna propaganda antyizraelska rozprzestrzenia się poprzez popierane przez Palestyńczyków BDS, i pomimo to nadal dotuje na rzecz tych instytucji i milczy.

- Jidiota to osoba, która wie, że istnieje ponad 50 krajów muzułmańskich i niezliczona ilość chrześcijańskich, które nigdy nie są krytykowane za ich powiązania religijne, ale uważa, że Izrael, jedyne żydowskie państwo, nie może być jednocześnie żydowskie i demokratyczne.

Jidiota to osoba, która nie jest taka, jaką była dawniej.

 

Uwaga: „Kopf” było zwykle wymawiane „kop” i może być różnie wymawiane.

 

Lynne Lechter

American yidiots”, November 9, 2018, American Thinker


Tłumaczenie: Alex Wieseltier

Polecane