Forum dyskusyjne przy FŻP

UWAGA! Aby zostać zaakceptowanym na forum trzeba KONIECZNIE wybrać nick, który jest jakimś słowem w JĘZYKU POLSKIM.
Teraz jest N lip 22, 2018 6:20 pm

Strefa czasowa: UTC
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dr G. Bechor: listy odpustowe - co grozi terrorystom?
PostNapisane: Pn gru 01, 2014 5:14 pm 
Offline

Dołączył(a): Pt mar 26, 2010 6:41 pm
Posty: 1647
Obrazek
krwawe wesele

4.8.2014

My, którzy, jak się znów okazuje, jesteśmy tylko pionkami w czyjejś grze, właśnie możemy rozwalić całe to wesele. Przecież wszelkie przepływy pieniężne zależą od "ustaleń", a jeśli nie będzie "ustaleń" z bandą terorystów, nie przepłyną do nich żadne pieniądze. Bardziej to zagraża ich istnieniu niż wszystkie bomby lotnicze.

Listy odpustowe: co jest największą groźbą dla arabskich organizacji terrorystycznych?

Rodrigo Lanzol (1503-1431) miał pomysł, który stał się historią: wyeksplikować spirytualizm na cele materialne; sakralną moralność na najbezwstydniejszą korupcję: na legendarne wzbogacenie się, wykorzystując do tego stanowisko papieża. Zmienił swe hiszpańskie nazwisko na Borgia i po pełnieniu urzędów biskupa, potem kardynała, został w końcu wybrany na papieża i przybrał imię Aleksandra VI, 10 go sierpnia 1492 roku.

Nie miał żadnych szans, ale przekupił kardynałów elektorów sumami astronomicznymi, pieniędzmi naładowanymi na muły dla każdego z nich. Twierdził, że każdy człowiek ma swą cenę, także duchowni i najbardziej bogobojni, problemem jest tylko określenie tej ceny i w ten sposób uzyskał urząd papieża.

Gdy ten wielki odpuściciel grzechów zdobył szczyt, rozpoczął szaloną eskapadę zagarnięcia największego, jaki do tej pory istniał, majątku, co doprowadziło go do pozycji najbardziej skorumpowanego papieża w historii Kościoła; ale, oczywiście, on tego tak nie widział. Nie było rzeczy której by nie był gotów zrobić dla pieniedzy. Swoją córkę Lukrecję kilka razy "sprzedał" różnym właścicielom; zebrał ogromne sumy na krucjatę, którą obmyślił przeciw Turkom, ale te pieniądze przyswoił sobie. W rzeczywistości współpracował z sułtanem tureckim Bajezydem II, a nawet pilnował u siebie pretendującego do tronu jego brata, Dżema, oczywiście za wysokim wynagrodzeniem. Nie wahał się przed przyjęciem u siebie Zydów wypędzanych z Hiszpanii, za wysoką opłatę od głowy, a gdy potrzebował gotówki, więził bogatych konwertytów (anusim) żydowskich i doił ich pieniądze, na przykład w 1493 i w 1503 roku. Zatwierdził unieważnienie małżeństwa króla francuskiego Ludwika XII-go ("ojca narodu") wzamian za nadanie tytułu i prowincji księstwa Valentinois swojemu synowi Cezarowi (no tak, warte pieniędzy), ale szczytem wszystkiego były, oczywiście, odpusty. No bo po cóż był papieżem?

Począwszy od XI wieku kościół katolicki udzielał pisemne odpusty świadczące, że grzechy osoby na którą to pismo zostało wystawione, są tej osobie odpuszczone. Zaczął się ten zwyczaj od odpuszczania przed walką grzechów krzyżowcom i powoli, powoli, ten zwyczaj kupowania odpustów zaczął się rozpowszechniać. Kościół sprzedawał te odpusty, i tak stały się one źródłem ogromnych dochodów dla papieża: On odpuszczał.
Te pisma nazywały się "indulgentia". Ludzi płacili ogromne sumy za odpust zupełny, często sprzedawali w tym celu wszystkie swe posiadłości.

Papież Aleksander VI miał szczęście że za jego kadencji nastał rok 1500, strach przed końcem świata zadziałał. Sprzedaż indulgencji pielgrzymom wizytującym Rzym stała się maszyną produkującą nieskończone sumy pieniędzy, i tak papież stał się miliarderem.

Aleksander i jego spadkobiercy utworzyli najsilniejszą familię owych czasów, i tylko zły przypadek zakończył odpowiednio okrutnie tę zabawę.

Papież i jego syn Cezar (art. po hebrajsku) zazwyczaj uśmiercali swych przeciwników zatrutymi napojami, skusiwszy ich uprzednio do szalonych orgii seksualnych. Przed śmiercią Borgia oznajmiał im, że zaraz umrą i że papież zmienia ich testament na swoją korzyść. Tak więc otrucie też było intratnym zajęciem.

Historia głosi, że w 1503 roku, gdy papież był w pełni sił, przygotował wraz z synem trujący napój dla kilku kardynałów, ale coś się poplątało i papież Aleksander skosztował z trucizny, przygotowanej dla nich i umarł. Razem z nim skonało olbrzymie imperium, które zbudował.


1. Władze Palestyńskie i także Hamas duszą sie finansowo, aż do niebezpieczeństwa ich istnienia. To wszystko pieniądze.

Zacznijmy od Władz.

W 1995 roku założono w Luksemburgu Europejski Trybunał Obrachunkowy, specjalnie dla pieniędzy Wspólnoty Europejskiej, trybunał księgowych, nie polityków i hipokrytów. Ten trybunał postanowił przeprowadzić oficjalne badanie i przedłożyć specjalny raport o miliardach dolarów przekazanych przez Wspólnotę Europejską Władzom Palestyńskim. Już sama ta decyzja była wielkim osiągnięciem. Kontrolerzy odwiedzili Ramallę i Gazę, zażądali danych i je uporządkowali.W grudniu 2013 roku przedłożyli przed Trybunałem raport (nr.14/2013) . Wyniki tego raportu zdumiały Wspólnotę rozmiarami korupcji znalezionej we Władzach Palestyńskich i zainfekowanie terrorem. Media w Izraelu zrobiły i robą wiele, aby publiczność się o tym nie dowiedziała.

Ten raport w całości można przeczytać tutaj (po angielsku)i tutaj(po polsku).

3 kwietnia 2014 roku plenum Parlamentu Europejskiego przyjęło oficjalne i obowiązujące decyzje zatwierdzenia tego raportu. Decyzje plenum powinny być wykonane do końca 2014 roku. Media izraelskie (a także światowe) ignorują to.

Decyzje plenarnego posiedzenia Parlamentu Europejskiego można przeczytać tutaj, w paragrafach 272-291 (po angielsku).

9-go kwietnia tego roku prezes komisji kontroli i Budżetu przy Parlamencie Europejskim, Michael Theurer, Niemiec, ogłosił artykuł w The Wall Street Journal w którym podał do wiadomości publicznej te decyzje i wykrycia szczegółowe raportu Trybunału i zobowiązał się wykonać te decyzje. Jeśli tak będzie, to ten sztuczny twór, nazywany Władzami Palestyńskimi wpadnie w silny zawrót. "To wyraźnie złe użycie pieniędzy podatnika europejskiego" twierdzi Theurer w swoim artykule. "Ten raport (trybunału) jest pobudką " ("Wake-up call"), zaznaczył, nawołując do działania w terenie.

O jakich sumach mowa? W latach 2007 do 2012 mowa o 2.4 miliardach Euro i od 1994, od pertraktacji w Oslo, podskoczyła w górę krzywa pomocy Wspólnoty Europejskiej dla Władz, mowa o ponad 5.6 miliardów euro. Ta suma nie zawiera sum bezpośredniej pomocy państw Wspólnoty dla Władz. Te cyfry znajdują się w tabeli raportu Trybunału na stronie 11 (wszystkie sumy w milionach euro).

Cała pomoc w tych latach wynosi 2.941, a w tym: bezpośrednia pomoc na konto Władz w sumie 1.395, dla UNRWA 789.9, pomoc humanitarna 755.4 milionów euro. Analiza: suma całej pomocy spadła w roku 2012 do najniższego poziomu. Ale niespodzianką jest bezpośrednie finansowanie (DFS), przelewane miesięcznie na konto Władz: wyraźny spadek. Równolegle pieniądze przekazywano na określone cele dla UNRWA i na pomoc humanitarną, gdzie Władze mają pośrednią kontrolę. Same dane pokazują brak zaufania Europy do Władz, choć nie ostateczny. W końcowym rachunku cała pomoc zmniejszyła się o 20% a bezpośrednia pomoc dla Władz zmniejszyła się o 44%.

Zapomogi Wspólnoty Europejskiej 2007 - 2012, bez pomocy bezpośredniej:
Obrazek
( wykres Gplanet wg. danych Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej)

____ łącznie wszystkie zapomogi Wspólnoty

____ zapomogi bezpośrednio na rachunek Władz Autonomii

____ opłaty UNRWA -y

____ humanitarne


UNRWA: dotychczasowa automatyczna pomoc już nie jest automatyczna.Czy UNRWA będzie wiecznie otrzymywać pieniądze? Przecież celem organizaji uchodźców jest ich adaptacja i osiedlenie, a nie pozostawienie ich w powietrzu przez 70 lat. W raporcie nie ma bezpośredniej krytyki tej organizacji, ale samo sprawdzanie tego powoduje, że pomoc przestaje być automatyczna. W raporcie Trybunału, w uwadze (na str.11) zaznaczono, że pieniądze powinny także iść na potrzeby "uchodźców" palestyńskich w Libanie, Syrii, Jordanii, i jeszcze więcej (59 obozów z pięcioma milionami uchodźców i ich potomków). Więc dlaczego nie przekazać więcej uchodźcom w wojującej Syrii? I kto decyduje o rozdziale? Ile powinny dostać Władze? Każdy kto widzi te dane pyta się, dlaczego przekazuje się pieniądze także Władzom i także dla UNRWA-y, czy to nie jest podwójnie?

Także pieniądze przekazywane Władzom bezpośrednio przez państwa (przelewem poprzez konto we Wspólnocie Europejskiej) skurczyły się:
z dodatku 32.6% w roku 2007 do 14.8% w roku 2012. Najwięcej przekazały Władzom Irlandia (99 milionów), Holandia (40.3 miliony euro), Szwecja (32.1), Brytania (20,8). Parlament Europejski w tej decyzji wyraźnie zaznacza spadek pomocy bezpośredniej państw. Holandia postanowiła w zeszłym miesiącu przerwać to finansowanie.

Badanie tych danych wskazuje, że krzywe wykresów spadają, nawet aż do zupełnego zaprzestania przelewu pieniędzy dla Władz i nie jest to przypadkowe. Brakuje pieniędzy w państwach pomagających i także jest rozczarowanie Władzami i ich instytucjami. Nie wszystkie państwa europejskie pomagały bezpośrednio. Poniżej niektóre państwa, które finansowały także bezpośrednio:

Najważniejsze państwa bezpośrednio datkujące Władzom Autonomii:
Obrazek
(Wykres Gplanet wg. Komisji przy europejskim Trybunale Obrachunkowym. do tej listy należy dodać Danię, Węgry, Luksemburg i Małtę, ich udział jest znikomy, raczej o wartości deklaracyjnej).

___ w sumie

___ Irlandia

___ Szwecja

___ UK

___ Holandia

___ Finlandia

Abu Mazen zainteresowany jest prawie wyłącznie w bezpośrednim przelewie pieniędzy na konto Władz: dzięki temu opłaca on ogromny personel, który stworzył, pracowników państwowych, dzięki których opłaconej wierności on istnieje.

Co do Hamasu: w momencie gdy prezydent egipski a-Sisi zamknął hermetycznie tunele tranzytowe na Synaju, zatkał jedyną aortę Hamasu. Abu Mazen nie chce finansować personelu 40 tysięcy wojowników i urzędników Hamasu, w rezultacie: zagłada. Zrozumienie zagłady dotarło do Hamasu i Dżihadu w maju 2014. I huragan zaczął się rozkręcać.

Zarówno Władze jak Hamas znalazły się w niebezpieczeństwie istnienia. Do kogo się zwracamy gdy miecz jest na gardle? oczywiście, do Izraela.

2. Egipcjanie wczoraj byli zdumieni: przedstawiciele wszystkich frakcji przybyli do Kahiru, gdy tysiące ich "narodu" jest rannych, setki tysięcy bez dachu nad glową, ale tych przedstawicieli interesuje przede wszystkim komisja odbudowy Gazy. Kto nią będzie kierować (chyba Norwegia), i żeby Katar, Saudia i Japonia były zaangażowane. Wykłócali się na temat gdzie ma się odbyć to przygotowane przez nich zgromadzenie międzynarodowe.

Teraz już wiemy: ta wojna jest dla przywrócenia rogu obfitości. Europejczycy znów będą kupować odpusty, Amerykanie dopompują, także państwa Zatoki. Zniknie śmiertelne niebezpieczeństwo, przemieni się w odnowiony róg obfitości. Miliardy wpłyną oczywiście do "rządu zjednoczonego", tam przywódcy frakcji wyznaczą przede wszystkim dla siebie ich osobistą dolę, co pozostanie, posłuży na odrestaurowanie ich instytucji i organizacji, resztki dostaną się najwierniejszym. Zwykłym mieszkańcom dostaną się może okruchy.

Ta wojna jest dla przywrócenia źródła napływu pieniędzy, płynących z wiecznego "problemu palestyńskiego" . Ten problem pozostanie na wieczność, bo bez niego nie ma pieniędzy. Problem wypełnia worki pieniędzmi, a worki pieniędzy uwieczniają ten problem i tak to w kółko się toczy już około stu lat. I ponadto: jeśli nie ma pieniędzy, nie ma problemu. A kiedy nie ma problemu, nie ma pieniędzy.

Państwa pomagające ratują ten "problem", a "problem" ratuje te państwa pomagające. I to nie ma żadnego związku z nami.

3. Wiele z nas myśli że jeśli przywódcy ich organizacji zobaczą te straszne zniszczenia w Gazie, spowoduje to odstraszenie, ale sytuacja jest dokładnie odwrotna. Z ich punktu widzenia, im większe szkody, tym więcej miliardów wpłynie do rogu obfitości. Zabici i ruiny zobowiążą Zachód do wydawania pieniędzy, wielkich sum. Biedni mieszkańcy Gazy? nikogo nie obchodzą, są zwykłym wekslem, bez odpuszczenia.

Jak wielkie jest poczucie winy, taka jest wartość odpustu.Dokładnie do tego służyły odpusty: do odpuszczania grzechów.

4. Czym jest rząd jedności Palestyny? Małżeństwem z rozsądku ekonomicznego, w którym każda ze stron przynosi posag, aby stworzyć róg obfitości dla liderów: Władze wniosą tych naiwniaków europejskich, tę koterię Kerryego i Saudyjczyków - są to miliardy, a Hamas i dżihad wniosą Katar i Iran. Razem to będzie mnóstwo miliardów.

Wspólny rząd jest małżeństwem, wojna to ślub. A najważniejsze są czeki, które przynoszą goście. Teraz już zrozumiałe dlaczego przywódcy wszystkich frakcji biegną do Kahiru: każdy z nich chce aby jego osobista dola była ustalona i upilnowana, na tym krwawym weselu.

5. Były poseł Azmi Bishara, dawno już odkrył ten katarski róg obfitości. Siedzi w Doha, jak najbliżej wielkich pieniędzy, u jego duchowego patrona szeika Tamim, a w Katarze, kto jest bliżej emira, ten jest urządzony. Zapytacie, czego szuka chrześcijanin w "bractwie muzulmańskim" likwidującym chrześcijan, albo w Hamasie, oczyszczającym Gazę i Yo"sh (Yehudę i Samarię) z chrześcijan? Tego samego co Aleksander VI: czego szuka duchowny w orgiach?

Ale w świecie arabskim, w którym nikt nie zadaje trudnych pytań, w którym nie istnieje samokrytyka, a instytucji "kontroli państwa" w ogole nie ma, skąd wziąść Marcina Lutra? Przecież Savonarolę spalono właśnie dlatego, a w Gazie mordują publicznie każdego, kto odważa sie za dużo pytać.

https://www.youtube.com/watch?v=hrrZdOloeUY

Obrazek
(jeszcze jedna część z seriału telewizyjnego Rodzina Borgiów). Wiara i strach.

W odpowiedzi na korupcję Kościoła i samego Aleksandra VI-go, odważył się mnich Gerolamo Savonarola zadeklarowć Florencję jako miasto zbuntowane przeciw Kościołowi. W 1497 roku Savonarola zorganizował na centralnym placu miasta ognisko, w którym spalono przedmioty bedące wyrazem upadku moralnego, jako bunt przeciw papieżowi w Rzymie.

W odpowiedzi papież Aleksander VI skazał Savonarolę na śmierć, złapano go i spalono na tym samym placu, na którym rozpalono tamto ognisko. Familia Borgiów znów zwyciężyła. Ale rozpowszechniające się zjawisko listów odpustowych spowodowało w końcu trzęsienie ziemi w chrześcijaństwie katolickim, gdy mnich Marcin Luter (1483 - 1546) zainicjował rewolucję protestancką w chrześcijaństwie, na tle doktryny, że Kościół nie ma kompetencji sprzedawania listów odpustowych. Było to początkiem rozdziału w kościele chrześcijańskim, aż do dzisiaj.

Czy Zachód też pewnego dnia zrozumie ten absurd jego papierów odpuszczających?

6. Nareszcie w Europie odważają się pytać dokąd poszły ich miliardy.
Przecież ani jednemu uchodźcy nie poprawiono życia i żaden obóz uchodźców nie podlega opiece od roku 1992. Więc gdzie są pieniądze? Tu tkwi ważność tej wojny dla przywódców band palestyńskich: przeznaczeniem tych strasznych zdjęć z wojny jest nadanie od nowa legitymacji pieniądzom, w sensie "odświeżania" tragedii palestyńskiej z pokolenia na pokolenie.

Na widok tych zdjęć, portfele się otwierają, pieniądze bezpieczne i róg obfitości pełen. Kto teraz odważy się zadawać trudne pytania? Lepiej spalić Savonarolę i prawdę razem z nim.

7. Są więc czeki odpuszczające Zachodowi jego grzechy, dla wieczystego oczyszczenia sumienia gnębionego "imperializmem" i tak, jak papież oczyszczał grzechy za opłatą, także "problem palestyński" rozgrzesza za opłatą. Innymi słowy: gdy ten problem w końcu zostanie rozwiązany, skończą się pieniądze i dlatego ani Hamas ani Władze nie mogą się od nas odczepić. Bo mowa o organizacjach pasożytniczych, nie mających żadnych własnych źródeł dochodów, prócz szantażu sumienia.

8. Ale nie tylko szantażują sumienie. Są już demonstracje w Europie i przesłanie jest jasne: jeśli nie wykupicie pism odpustowych "problemu palestyńskiego", podpalimy także wasz dom, jak to robimy już od lat w Izraelu. Europejczycy wolą płacić, najważniejsze aby miliony Palestyńczyków nie podpaliły ich stolic. Haracz. Z europejskiego punktu widzenia jest to opłata wzamian za istnienie. Dokładnie jak u Palestyńczyków: Opłata za istnienie.

Zakres złego wpływu "problemu" już nie tylko ogranicza się do bliskiego wschodu. "Problem" stał się problemem europejskim.

9. Także w Izraelu są tacy co spieszą z propozycją planu Marshalla dla Gazy i masywnej odbudowy, "aby mieli co do stracenia", ale oni zapomnieli, że plan Marshalla był dla Niemcow w Europie dopiero po absolutnym zlikwidowaniu reżimu nazistowskiego, do ostatniego ich żołnierza, nie był to plan dla reżimu nazistowskiego. Przecież, gdyby wykonano ten plan razem z Hitlerem, wykorzystałby to do wzmocnienia się i wykorzenienia całego wolnego swiata, przy pomocy tej swojej energii.

Dlatego propozycje planu Marshalla w hamasowskiej Gazie, to to samo co z Hitlerem. Nie ma różnicy co do ich zamierzeń wobec Zydów. Przecież organizacje w Gazie już nie mają w sobie nic "palestyńskiego". Pragną tylko Kalifatu islamskiego na całym Mizrach ha' Tichon (Bliski Wschód i północna Afryka) i w Europie. ISIS zawładnął wczoraj potężną tamą w Mosulu (art. po arabsku), i polami naftowymi aby istnieć, do tego samego jest zobowiązany Hamas. W rzeczywistości żaden mieszkaniec palestyński nie zarobi na tych pieniądzach, one jeszcze raz zmienią mieszkańców Gazy w zakładników: kto po dniu wspaniałego "zwycięstwa" nie będzie wiwatować Hamasowi, nic nie dostanie.

Także mieszkańcy Gazy będą musieli kupować od Hamasu odpuszczenie, nie odwrotnie.

10. My, którzy, jak się znów okazuje, jesteśmy tylko pionkami w czyjejś grze, właśnie możemy rozwalić to całe wesele. Przecież wszelkie przepływy pieniężne zależą od "ustaleń" (to straszne nowe słowo, które weszło w miejsce "pertraktacji pokojowych", które weszły w miejsce "pokoju") a jeśli nie będzie "ustaleń" z bandą terorystów, nie przepłyną do nich żadne pieniądze, może tylko dla części z nich.

Bardziej to zagraża ich istnieniu niż wszystkie bomby lotnicze. Pierwszy raz oni są pod zagrożeniem istnienia, nie mieszkańcy. Pierwszy raz oni (te bandy. O.) w ogole sie nie liczą. Jeśli nie ma "ustaleń", nie ma wesela, ślub się ulotnił, a także ulotniły się listy odpustowe, indolgencje. Jest to najgorsze ze wszystkiego co może im się przytrafić, to spowoduje walki pomiędzy nimi samymi i to jest nasz najsilniejszy atut, sprawić im pogrzeb z wesela. zamienic ich ślub na pogrzeb.

List odpuszczający grzechy? przede wszystkim nam.

4.8.2014

Obrazek Dr Guy Bechor

Tłumaczenie z hebrajskiego - Olga Degani


Ostatnio przesunięty w górę Pn gru 01, 2014 5:14 pm przez: ola.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL